Menu Close

Savarankiško gyvenimo namai (neteikiama nuo 2024-05-01)

Savarankiško gyvenimo namai įkurti nakvynės namų (Ulonų g. 14B, Alytus) palėpėje. Čia atliktas patalpų kapitalinis remontas – įrengti kambariai, kuriuose gali gyventi du žmonės. Kiekviename jų įrengtas dušas ir tualetas, taip pat virtuvėlė, pastatyta keletas baldų, beveik visi kambariai pritaikyti neįgaliesiems. Būsimiems šių namų gyventojams sudarytos sąlygos savarankiškai tvarkytis asmeninį gyvenimą ir buitį. Atsižvelgiant į asmenų savarankiškumą ir gebėjimus, jiems bus teikiama socialinio darbuotojo pagalba.

 

Tikslinė grupė – socialinės rizikos asmenys ir jų šeimos nariai, socialiai pažeidžiami asmenys, asmenys, grįžę iš įkalinimo vietos, socialinės psichologinės reabilitacijos įstaigų ir kiti Alytaus miesto gyventojai, kurie prarado būstą dėl smurto, kitokios prievartos, laikinai iš jo pasitraukė ar kitų priežasčių.

Įgyvendinus projektą pagerėjo socialinės rizikos asmenų ir jų šeimos narių integracija į visuomenę ir darbo rinką, kadangi savarankiško gyvenimo namuose yra teikiamos socialinės paslaugos, skirtos didinti savarankiškumą, lavinti buitinius-socialinius įgūdžius, taip didinama jų socializacija ir gerinama gyvenimo kokybė.

 

 

Skip to content